Results and Fixtures

The first and last 3 games of the League Season and the Preliminary Round and Final of the Alan Bowen Handicap Shield all start at 7-00pm

Outstanding Results/Games

Waiting final scores for games rescheduled due to rain

Incomplete Cards

B Division 2018 Results

Position Team Results In Games Aggregate Matches 
F A W A W L
1 WT A 18 105 39 2009 1409 14 2
2 KF 18 100 44 2003 1515 13 3
3 Hackforth 18 91 53 1902 1608 12 4
4 Hunton 18 87 57 1902 1582 11 5
5 T&S Institute 18 74 70 1812 1682 8 8
6 Crakehall 18 63 81 1667 1852 6 10
7 Woodman 18 59 85 1652 1896 4 12
8 GT, Brompton 18 41 103 1430 2018 4 12
9 The Standard 18 28 116 1259 2074 0 16

B Division Captains Cup 2018 Results

1 WT A 18 336 89 16 0
2 T&S Institute 18 275 187 11 5
3 GT, Brompton 18 261 243 8 8
4 KF 18 259 206 10 6
5 Hunton 18 258 192 11 5
6 Crakehall 18 245 279 7 9
7 Woodman 18 220 256 6 10
8 The Standard 18 128 308 2 14
9 Hackforth 18 101 323 1 15

2018 Fixtures

Date "B" Division League Fixtures 2018
25-Apr 1 v 9 8 v 2 3 v 7 4 v 6 10 v 5 7-00pm
02-May 2 v 1  9 v 3 8 v 4 7 v 5 6 v 10 7-00pm
09-May 5 v 6 4 v 7 3 v 8 9 v 2 1 v 10 7-00pm
15-May Alan Bowen Handicap Shield Preliminary Round 7-00pm
16-May 3 v 1 10 v 2 6 v 7 5 v 8 4 v 9 7-30pm
23-May 2 v 3 1 v 4 9 v 5 8 v 6 7 v 10 7-30pm
30-May 5 v 1 2 v 4 10 v 3 7 v 8 6 v 9 7-30pm
05-Jun Alan Bowen Handicap Shield 1st  Round 7-30pm
06-Jun 3 v 4 5 v 2 1 v 6 9 v 7 8 v 10 7-30pm
13-Jun 7 v 1 2 v 6 5 v 3 4 v 10 8 v 9 7-30pm
20-Jun 4 v 5 3 v 6 7 v 2 1 v 8  10 v 9 7-30pm
26-Jun Alan Bowen Handicap Shield Quarter Final 7-30pm
27-Jun 9 v 1 2 v 8 7 v 3 6 v 4 5 v 10 7-30pm
04-Jul 1 v 2 3 v 9 4 v 8 5 v 7 10 v 6 7-30pm
11-Jul 6 v 5 7 v 4 8 v 3 2 v 9 10 v 1 7-30pm
17-Jul Alan Bowen Handicap Shield Semi Final 7-30pm
18-Jul 1 v 3 2 v 10 7 v 6 8 v 5 9 v 4 7-30pm
25-Jul 3 v 2 4 v 1 5 v 9 6 v 8 10 v 7  7-30pm
01-Aug 1 v 5 4 v 2 3 v 10 8 v 7 9 v 6 7-30pm
07-Aug Alan Bowen Handicap Shield Final 7-00pm
08-Aug 4 v 3 2 v 5 6 v 1 7 v 9 10 v 8 7-00pm
15-Aug 1 v 7 6 v 2 3 v 5 10 v 4 9 v 8  7-00pm
22-Aug 5 v 4 6 v 3 2 v 7 8 v 1 9 v 10 7-00pm

 

Division 'B' Teams

1 GT, Brompton 6 Kirkby Fleetham
2 Hunton 7 Willow Tree A
3 Crakehall 8 Woodman, Burneston
4 Hackforth 9 T & S Institute
5 The Standard 10 BYE

 

CAPTAINS and VICE CAPTAINS

Team Captain Vice Captain
Thirsk & Sowerby Institute Mr Andy
Watson
Mr Keith
Bumby
Black Horse, Kirkby Fleetham Mr Rory
McKibbin
Mr Nick
Tutty
Standard Northallerton Mr Paul Greig Mr James Moore
Hunton Quoits Ms Jane Huffadine Mr Chris Partridge
The Woodman Inn, Burneston Mr Andy
Gregory
Mr Peter Hopkins
Bay Horse, Crakehall Mr Timothy
Anderson
Mr Phil Kelley
Green Tree,  Brompton Mr Mark Haynes Mr Steve Carter
Willow Tree A, Leeming Mr Chris Thompson Mr Bob Carter
Greyhound, Hackforth Ms Katie Murfitt Mr Ian
Mountain